Acuson X500 to obecnie najnowocześniejszy spośród wszystkich ultrasonografów dostępnych na rynku. Przeznaczony jest do wykonywania szerokiego spektrum badań, zarówno tych podstawowych, jak i zaawansowanych.

Obrazowanie tym nowoczesnym aparatem oparte jest na technologii MultiBeam umożliwiającej tworzenie obrazu za pomocą wielu wiązek oraz obrazowanie przy dużej ilości klatek na sekundę dla optymalnego przepływu kolorów i przedstawienia ruchu. Ultrasonograf ten został wyposażony we wszystkie narzędzia niezbędne do diagnostyki pacjentów, włączając w to łatwo dostępne obrazowanie 4D wraz z aplikacją fourSight™ umożliwiającą obrazowanie trójwymiarowe w czasie rzeczywistym. Pozwala na wykonanie precyzyjnej, szczegółowej wizualizacji m.in. anatomii płodu. Dodatkowa praca składowymi harmonicznymi w technologii inwersji fazy, redukując szumy poprawia kontrast obrazu i jego rozdzielczość przestrzenną.

Dzięki zintegrowanej stacji roboczej DIMAQ-IP i systemowi Dicom, w którym pracuje aparat przechowywanie, przeglądanie i dostęp do informacji o pacjencie jest łatwy jak nigdy dotąd, również poprzez zaimplementowaną w naszym szpitalu specjalistyczną sieć informacyjną. Wyniki badań, poza przechowywaniu na centralnym serwerze mogą być również zapisywane na płytach CD/DVD czy urządzeniach USB.
Źródło: www.siemens.pl