Acuson X300 to nowoczesny, wielofunkcyjny, w pełni cyfrowy aparat ultrasonograficzny, wyposażony w szeroki pakiet aplikacji diagnostycznych.

Obrazowanie tym aparatem oparte jest na technologii Multibeam Formation (umożliwiającej tworzenie obrazu za pomocą wielu wiązek) prowadzącej do uzyskania wysokiej rozdzielczości czasowej, szczególnie ważnej przy obrazowaniu naczyniowym B-mode i wykorzystywaniu obrazowania metodą Dopplera kolorowego.

Zastosowanie w głowicach soczewek Hanafy’ego oraz technologii SynAps™ („Inteligentnej soczewki) ułatwia penetrację, redukuje artefakty oraz sprawia, że nacisk wymagany do obrazowania nie jest tak duży jak przy zastosowaniu standardowych głowic. Jest to szczególnie ważne w przypadku trudnych diagnostycznie pacjentów. Dodatkowa praca składowymi harmonicznymi (THI) w technologii inwersji fazy, redukując szumy poprawia kontrast obrazu i jego rozdzielczość przestrzenną.

Dzięki zintegrowanej stacji roboczej DIMAQ-IP i systemowi Dicom, w którym pracuje aparat przechowywanie, przeglądanie i dostęp do informacji o pacjencie jest łatwy jak nigdy dotąd, również poprzez szpitalną sieci informacyjną. Wyniki badań mogą być również zapisywane na płytach CD/DVD czy urządzeniach USB.
Źródło: www.siemens.pl